OCT 29

Wszystko o Stacjach Kontroli Pojazdów
Opublikowany przez: Paulina | Tagi: moto | Data: 2015-08-10

Stacja Kontroli pojazdów to obowiązkowy przystanek na drodze każdego posiadacza samochodu.

Przeglądy należy wykonywać systematycznie zawsze w sprawdzonej stacji kontroli pojazdów. Ale większość z nas nie wie do końca jak często powinna poddawać nasz samochód badaniom technicznym.

Co ile powinniśmy wykonywać badania techniczne naszego samochodu?

Częstotliwość przeprowadzania przeglądów jest uzależniona od tego, jak długo użytkowany jest konkretny pojazd. W przypadku auta kupionego w salonie samochodowym należy zadbać o to, aby wykonać go nie później niż po trzech latach od daty jego zakupu. Jeżeli jesteśmy użytkownikami pojazdu już przynajmniej pięć lat, wtenczas zalecane jest wykonywanie badań technicznych każdego roku. Należy pamiętać, że jest to bardzo istotna sprawa, która znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze stacji kontroli pojazdów?

Po pierwsze sprawdźmy posiadane referencje oraz certyfikaty. One świadczą o profesjonalizmie pracowników oraz poziomie ich umiejętności.
Po drugie równie ważny jest sprzęt. Im nowocześniejszy tym dokładniejsze pomiary wykonuje, a tym samym my, jako użytkownicy danego auta mamy większą pewność, że nasz pojazd jest w pełni sprawny.

Po trzecie liczą się pracownicy. Oczywiście maszyny i specjalistyczne programy są bardzo ważne, ale to tak zwany czynnik ludzki jest najważniejszy. Często pracownicy stacji są wstanie wychwycić problemy, których nowoczesne komputery nie są w stanie wychwycić.

Dobra stacja kontroli pojazdów oferuje cały szereg usług dodatkowych. Na przykład kompleksowe mycie naszego pojazdu czy też sprzedaży, serwisu i przechowywania.

Wybór stacji wcale nie należy do łatwych decyzji. Jeśli mamy wątpliwości, na jaką się zdecydować, to zapytajmy znajomych, które miejsce polecają lub poradźmy się ekspertów w branży motoryzacyjnej (https://motoryzacja.dekra.pl/przeglady-rejestracyjne-pojazdow/).

Galeria zdjęć:

moto

Twój komentarz