OCT 29

Ratunku, pomoc drogowa!
Opublikowany przez: Paweł | Tagi: pomoc drogowa wrocław, wynajem autolawety | Data: 2017-10-30

Wyobraźcie sobie taką sytuację.

Szykujecie się na wakacje. Krzątanina, pośpieszne pakowanie ostatnich drobiazgów, pakujecie się do samochodu - i w drogę! Upragniony urlop nadszedł. Jedziecie, jesteście już w połowie drogi w góry, czas zatankować. Ktoś zagaduje, tankujecie wśród żartów, płacicie, z powrotem w trasę. I nagle, po jakimś czasie - sprawdzacie rachunek. Zamieracie. Zatankowaliście benzynę zamiast ropy. 
Zjeżdżacie z autostrady, stajecie w szczerym polu. Próbujecie zlać paliwo niczym złote rączki, ale nic z tego, bo nowe pojazdy nie są takie proste w obsłudze. Brzmi jak scena z komedii? A to historia z mojego życia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku po prostu zadzwonić po ratunek. "Pomoc drogowa Wrocław" - hasło nerwowo wstukane w wyszukiwarkę, ale na szczęście w dużym mieście można znaleźć taką pomoc nawet w weekend. Nie trzeba samemu bawić się w mechanika, możemy liczyć na profesjonalistów. Polecaną przeze mnie opcją jest wynajem autolawety z prośbą o zawiezienie samochodu do warsztatu. 
Tam za "parę groszy" uda nam się spuścić paliwo i wymienić filtr, licząc na to, że dalsza podróż minie bez problemów, choć najpierw musimy uzbroić się w cierpliwość, bo po nadejściu naszej kolei i tak musimy odczekać dłuższą chwilę na zakończenie pracy warsztatu. Pomoc drogowa bywa zbawieniem nie tylko w takich - wydawałoby się, że mało realnych - sytuacjach. Samochód zepsuł Ci się na drodze ekspresowej, zabrakło Ci paliwa, pojazd odmawia posłuszeństwa, nie masz koła zapasowego, zupełnie nie znasz się na tym, co pod maską... można wyliczać bez końca. Czasem po prostu warto postawić na profesjonalistów.

Galeria zdjęć:

pomoc drogowa wrocław

wynajem autolawety

Twój komentarz